Editorka módneho Cosmopolitanu oživila šaty Rachel Greenovej

Editorka módneho Cosmopolitanu oživila šaty Rachel Greenovej

Zdroj: Cosmopolitan

Všetci a všetky určite poznáme Priateľov. Nie naších. Tých z New Yorku. Skupina mladých šiestich kamarátov, z ktorých väčšina žila vo veľkom fialovom byte je známa po celom svete. Kto z nás nenašiel kúsok seba v jednom z nich? Pedantnosť Monicy či bláznivosť Phoebe. A Rachel ako módna ikona 90-tych rokov. 

A aj preto sa americký Cosmopolitan rozhodol oživiť túto postavu. A samozrejme – našla sa (nielen jedna) žena, ktorá sa tejto úlohy chcela zhostiť. Vyvolenou sa stala editorka tohto časopisu, ktorá však – paradoxne – Priateľov nikdy nevidela. :)

A tak nastal čas pozrieť si celý seriál. Naraz.

Pri výbere outfitov nostalgicky siahala na šaty zo starých sérií. A potom nakupovala. Veď práve to bola hádam najobľúbenejšia aktivita jednej z hrdiniek Priateľov – Rachel. Veľa jej šiat je predávaných ešte aj dnes. A parochňa je súčasťou tohto outfitu. :)

Teší ma, som Rachel

Každý pozná oblečenie, ktoré mala Rachel na sebe v úvodnej scéne každej jednej epizódy. Biely rolák a čierna sukňa. Modelka si vyhliadla fontánu, na ktorej sa táto scéna nakrúcala a zábava sa mohla začať.

Gumené kačičky, rozhadzovaný chlieb a naozaj horúce počasie. Pri natáčaní mala modelka naozaj veľa práce s hrubým rolákom a čiernymi silonkami. 

Smrteľná kombinácia na letné mesiace. :) 

Zdroj: Cosmopolitan

Promo fotenie

Ďalší „look“ nebol priamo zo seriálu. Bol z fotenia, ktoré Jennifer Aniston v 90-tych rokoch podstúpila. Editorka si na hlavu nasadila parochňu a snažila sa napodobniť make-up týchto rokov. Podľa jej slov šlo o jednu z najjednoduchších procedúr celého projektu – našťastie. :)

Zdroj: Cosmopolitan

Nešťastná nevesta

Ako sme prvýkrat uvideli Rachel? Ako uplakanú nevestu, ktorá práve utiekla spred oltára. Premočená vbehla do kaviarne a presne tento outfit a dojem chcela modelka získať.

Svadobné šaty našla - na počudovanie - v sekáči za 20 dolárov. A závoj si vyrobila SAMA! :) Ako jediná nevesta na svete dúfala, aby v ten deň začalo pršať. Nestalo sa, a tak svoj mokrý „look“ musela nakamuflovať.

Aj napriek jej zúfalému výzoru jej na ceste do kaviarne srdečne gratuloval neznámy okoloidúci. :)

Zdroj: Cosmopolitan

(Takmer) úspešná Rachel

Predtým, ako sa Rachel stala podnikateľkou, pracovala ako čašníčka. Veľmi nešikovná čašníčka, ktorá navyše varila nechutnú kávu.

Počas týchto scén mala na sebe džínsy a zásteru, a to bol obľúbený vzhľad už spomínanej modelky. Monžo práve preto sa rozhodla replikovať aj tento outfit.

Vytiahla staré topánky a (zase) parochňu.

Prečo toľko parochne? Pretože žiadne tupírovanie nenapodobní účes 90-tych rokov! 

Zdroj: Cosmopolitan

Editorka začala tento experiment – podľa jej vlastných slov – s myšlienkou na Rachel ako rozmaznaného „decka“. Ako sa jej charakter vyvíjal počas nasledujúcich desiatich sérií, všetci sme zistili, že sa jej v mnohých úrovniach podobáme.

Láska k módelá či ťažké životné príbehy – v tom všetkom sme si podobné. :)